faq ems

FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

faq ems

TRENING EMS: Czy jest niebezpieczny?

Nie. Elektrostymulacja mięśni (EMS) jest z powodzeniem stosowana przez lekarzy, fizjoterapeutów i kręgarzy od dziesięcioleci. Niedawno zyskała również popularność w zakładach opieki zdrowotnej i uzdrowiskach.

faq ems

Czy szybciej zbuduję masę mięśniową?

Jeśli jesteś mężczyzną TAK. W przypadku kobiet, ze względu na uwarunkowania fizjologiczne proces budowy dużej masy mięśniowej jest niemożliwy. Wśród kobiet dochodzi do wysmuklenia mięśni, niż ich nadbudowy. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln, trening EMS jest o 40 proc. efektywniejszy od tradycyjnego treningu siłowego. Motorem  rozwoju mięśni jest niewątpliwie siła bodźców, od której zależy stopień stymulacji mięśni do rozrostu, a przez to i sam rozrost. Bodźce zaś są wynikiem pracy mięśni, która podczas treningu EMS jest o wiele bardziej intensywna niż przy treningu tradycyjnym. Należy pamiętać, że bardzo istotną rolę odgrywa poziom hormonów. Testosteron buduje mięśnie, natomiast estrogen pomaga kobietom zachować odpowiednią sylwetkę.

Czy EMS pomoże mi wrócić do formy po ciąży?

Istnieje wiele badań, które jednoznacznie wskazują , że metoda EMS szybko i efektywnie pomaga trenować mięśnie głębokie dna miednicy, odpowiadające za trzymanie moczu w pęcherzu. Trening EMS ma pozytywny wpływ na tkankę łączną i skórę, które uległy rozciągnięciu podczas ciąży.

WAŻNE: Przed rozpoczęciem treningów należy skonsultować się z ginekologiem i nie rozpoczynać treningów wcześniej niż 6 tygodni po porodzie.

Czy można trenować podczas ciąży?

Nie. Elektrostymulacja nie jest rekomendowana w okresie ciąży.

Czy EMS jest skuteczną metodą rehabilitacji?

Tak. Trening EMS wzmacnia mięśnie posturalne biorące udział w kształtowaniu prawidłowej sylwetki człowieka (m.in. mięśnie grzbietu i odcinka lęździowo-krzyżowego pleców oraz mięśnie brzucha), co pomaga w pozbyciu się uporczywych bólów pleców. Co ważne trening nie obciąża stawów, dzięki czemu możliwe jest szybsze odzyskanie formy.

Czy EMS pomaga w redukcji cellulitu?

Tak. Impulsy elektryczne wytwarzane podczas sesji EMS docierają do głębszych partii mięśni i powodują zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej, likwidując skutki cellulitu oraz poprawiając elastyczność skóry.

Czy trenować mogą również osoby otyłe?

Tak! Trener pomoże dobrać odpowiedni rozmiar kombinezonu, który został tak zaprojektowany,  by zapewnić  komfort i pełną swobodę ruchów podczas treningu…

Czy trening EMS FitFuture jest bolesny?

Nie, wręcz przeciwnie. Trening EMS należy do przyjemnych i całkowicie bezpiecznych metod treningowych. Odczucia na skórze  są porównywane do lekkiego mrowienia/łaskotania.

faq ems

Czy impulsy elektryczne mogą uszkodzić serce?

Nie. Podczas treningów EMS wykorzystujemy prądy niskiej częstotliwości , które aktywują mięśnie poprzecznie prążkowane szkieletowe. Impulsy w żaden sposób nie wpływają na organy wewnętrzne – w tym na serce.

Jak szybko zobaczę rezultaty?

Efekty widoczne są już po kilku sesjach treningu EMS. Dzięki wyrzucie endorfin, następuje polepszenie samopoczucia, lepsze krążenie krwi, oraz poprawa postury. Według badań Uniwersytetu w Bayreuth dotyczących miha bodytec, a także badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Friedricha Alexandra w Erlangen-Nuremberg już po 6 treningach EMS zauważono redukcję tkanki tłuszczowej o 4%. Po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy. Osoby z nadwagą po 13 tygodniach treningów zauważyły utratę 3, 5 kg, w tym 9% tkanki tłuszczowej, a także 6, 5 cm mniej w talii i 2 cm w ramionach.

Czy trening 1 raz w tygodniu jest wystarczający?

Tak. Ponieważ, podczas sesji EMS pracuje jednocześnie 8 grup mięśniowych, metoda ta pozwala trenować intensywnie całe ciało w ciągu jednego, 20-minutowego treningu, który pod względem intensywności odpowiada nawet 3 godzinom spędzonym na siłowni.

Czy osoby po 60 roku życia również mogą trenować?

Tak! Ponieważ, metoda EMS nie obciąża stawów, jest całkowicie bezpieczna.  Z badań wynika, że osoby, które ukończyły 65 lat, straciły średnio 6,8% tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, mimo niskiej intensywności treningu.

faq ems

Czy są przeciwwskazania do treningu EMS?

Jeśli cierpisz na jedną z niżej wymienionych dolegliwości, niestety na razie nie możesz trenować metodą EMS. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wcześniejsza konsultacja  z lekarzem, ponieważ leczenie niektórych schorzeń, może być wspomagane  metodą EMS, z wykorzystaniem impulsów o niskiej częstotliwości.

Główne przeciwwskazania to:

 • epilepsja
 • rozrusznik serca
 • ciąża
 • ciężkie zaburzenia krążenia
 • przepuklina brzuszna i pachwinowa
 • gruźlica
 • nowotwory
 • zaawansowana miażdżyca tętnic, zaburzenia krążenia
 • ciężkie choroby neurologiczne
 • gorączka, infekcje bakteryjne lub wirusowe o ostrym przebiegu
 • krwawienie, zwiększona skłonność do krwawień (hemofilia)
 • cukrzyca insulinozależna

faq ems

faq ems

KONTAKT

zdrowe stawy kontakt trening personalny olsztyn o nas fitfuture trening współpraca ems

Godziny Otwarcia:

Pondz. – Piątek: 7:00 – 22:00

Sobota: 9:00 – 16:00

533 010 800

studio@fitfuture.pl

facebook.com/fitfuturePL

ul. Wyzwolenia 19

10-105 Olsztyn