Redukcja tkanki tłuszczowej z Miha Bodytec

Napisane Napisane Bez kategorii

Hej!

Dobiegł końca etap ukierunkowany na utratę tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem treningu opartego o elektrostymulację mięśniową z wykorzystaniem urządzenia Miha Bodytec.  Celem było przekonanie się na sobie o możliwościach treningu EMS – trenując tylko 1 raz w tygodniu , poświęcając 30 minut.  W planie było co prawda dorzucenie drugiego treningu w dalszym etapie , ale nie przełożyło sie to na rzeczywistość.

Priorytetem było zachowanie jak największej ilości tkanki mięśniowej  przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu bf.

Całość trwała 8 tygodni. Skład ciała monitorowany był każdego miesiąca przy pomocy analizatora składu ciała Tanita.

Poszczególne wartości poziomu tkanki tłuszczowej wyglądały nastepująco:

Czerwiec – 11,6% bf

Lipiec – 8,4% bf

Sierpień – 7,9% bf

Jak widać powyżej w ciągu 8 tygodniu zostało spalone ok 3,7kg tkanki tłuszczowej! przy zerowym ubytku masy mięśniowej ! Dla mnie rewelacja , zważywszy, że trening odbywał się tylko 1x w tygodniu oraz jako uzupełnienie wyprawy rowerowe , również 1 raz w tygodniu ok 20 -25km , choć zdarzało się zrobić parę razy 60-70km.

Co do żywienia , info o tym jak wyglądało znajduje się w poprzednich wpisach. Dopowiem tylko, że w ostatnich tygodniach wyglądało mocno intuicyjnie , bez wyliczania makroskładników, około 2500kcal . Być może gdybym skrupulatnie liczył kalorie przez cały okres redukcji , wynik byłby jeszcze lepszy?

Na koniec prezentuje się to tak. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości dorzucę na jakiś czas drugi trening i zobaczymy ile da radę wyciągnąć z Miha Bodytec  🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 4 =